fbpx
Vrácení daní z Velké Británie

Pokud obdržíte daňovou refundaci ve výši 615 £ a méně, zaplatíte pouze minimální poplatek 49 £. Administrativní poplatek za zpracování britského daňového přiznání jinak činí 8 % z finální daňové refundace.

Netrval Váš pracovní poměr celý daňový rok? Měli jste více zaměstnavatelů? Nevíte, zda odvádíte správnou výši daní? Máte jiný problém s britskou daní z příjmů?

Zašlete nám výplatní dokument P60 nebo P45 a zdarma Vám vystavíme předběžnou kalkulaci případné daňové refundace.

Pokusíme se pro Vás zajistit co nejvíce odpočtů na dani. Zdarma vystavíme předběžnou kalkulaci. Pomůžeme Vám daňové přiznání podat, případně sepíšeme odvolání, pokud úřad vše neuzná.

Při vracení daní z Velké Británie potřebujete britské výplatní dokumenty P45 a P60. Vyžádejte si je od všech zaměstnavatelů, pro které jste v daném roce pracovali. Formulář P45 může mít 1–4 části a je vystaven tomu, kdo ukončí svůj pracovní poměr před 5. dubnem. Tímto dnem totiž v Británii končí daňový rok a 6. dubna začíná nový. Dokument P60 je tedy naopak vystaven tomu, kdo je zaměstnaný až do 5. 4. včetně a zaměstnavatel má povinnost jej vystavit do začátku června. Není tedy neobvyklé, že někdo disponuje oběma formuláři v průběhu jednoho daňového roku.

Pokud zvažujete odchod z britského zaměstnání a plánujete odjezd ze země, ideálním obdobím pro ukončení pracovního poměru, které slibuje získání co nejvyšší daňové vratky, je období od července do října. Svůj pracovní poměr totiž přerušíte v polovině daňového roku, ale přitom jste zdaněn celoroční daňovou sazbou. Naopak, pokud svůj pracovní poměr ukončíte přesně na konci daňového roku, tj. 5. 4., je pravděpodobnost daňové vratky nižší.

Pokud disponujete CIS card (Construction Industry Schene card) nebo číslem UTR, informujte nás o této skutečnosti. V takovém případě je lhůta pro podání daňového přiznání do 31. října.

Británie patří mezi země, kde je možné si zažádat o vrácení daní z příjmů až 4 roky zpětně. Často slýcháme, že pokud Vás britský finanční úřad HM Revenue & Customs (HMRC) nevyzve k podání daňového přiznání formulářem P800, nemusíte si daňové přiznání podávat. Není to však pravidlem. Spíše se setkáváme s případy, kdy lidem roky leží ladem přeplatky na dani z příjmů a oni o tom nemají ani tušení. Proto je lepší zkontrolovat, zda máte nárok na vrácení britských daní. Tuto službu provádíme zdarma.

4.5 1 1 1 1 1 Hodnocení 4.50 (4 hlasů)

Spolupracujeme s evropskými finančními úřady