fbpx
Vrácení daní z Německa

Pokud bude Vaše daňová refundace ve výši 350 € a méně, zaplatíte za daňové přiznání pouze 49 €. V případě vyšší daňové vratky činí administrativní poplatek za zpracování německého daňového přiznání 14 % z finální daňové refundace. Již žádné další poplatky.

Nevíte si daňově rady? Nedostali jste od zaměstnavatele výplatní dokumenty? Potřebujete pomoci sepsat odvolání?

Zašlete nám výplatní dokument Lohnsteuerbescheinigung a zdarma Vám vystavíme předběžnou kalkulaci případné daňové refundace.

Pokusíme se pro Vás zajistit co nejvíce odpočtů na dani. Zdarma vystavíme předběžnou kalkulaci. Pomůžeme Vám podat daňové přiznání, případně sepíšeme odvolání, pokud úřad vše neuzná.

Daňový rok v Německu končí stejně jako v České republice 31. 12. Po jeho uplynutí je zaměstnavatel povinen vydat svým zaměstnancům výplatní dokument Lohnsteuerbescheinigung. V něm naleznete přehled svého ročního příjmu a z něj odvedenou daň. Tento dokument je velmi důležitý. Přikládá se k daňovému přiznání a lze z něj vyčíst, jaká část daně z příjmů Vám bude vrácena.

K předkalkulaci Vašeho přeplatku na dani však samotný Lohnsteuerbescheinigung nestačí. Jsou totiž další faktory, které mohou konečnou výši daňové vratky výrazně ovlivnit. Jedná se především o odpočty na dani. Patří do nich například náklady na dojíždění mezi zaměstnáním a ubytováním v Německu, náklady na pracovní oděv apod. Pokud se chcete dozvědět další možnosti, jak snížit svůj daňový základ, a dosáhnout tak vyšší daňové vratky, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme.

Německo je zemí, která umožňuje vrácení daní z příjmů 4, ve výjimečných případech i více let zpětně. Do této kategorie daňových poplatníků však nespadají ti, kteří si podali žádost o příspěvek na dítě (tzv. Kindergeld) či o jiný příspěvek vyplácený státem. Těmto daňovým poplatníkům se doporučuje včasné podání daňového přiznání, především pokud plánují i nadále zůstat v Německu. Vyplacení těchto příspěvků by se totiž mohlo z důvodu nepodání včasného daňového přiznání pozastavit.

Pokud v Německu právě začínáte pracovat, nezapomeňte si po prvním odpracovaném roce daňové přiznání podat, protože právě v prvním roce máte možnost využít co nejvíce odpočtů na dani. S podáním německého daňového přiznání neotálejte také z důvodu exspirace dokladů pro doložení různých odpočtů na dani. Některé jízdenky či účtenky bohužel po několika letech uschování ztrácí kvalitu tisku a jsou téměř nečitelné. Takové doklady se pak velmi těžce obhajují.

Ceny doplňkových služeb

Našim klientům dokážeme zařídit také tyto administrativní služby:

  • Vyřízení chybějícího dokumentu, který je nutný pro vaše zahraniční daňové přiznání ... 29 €
  • Žádost o znovuotevření zahraničního daňového případu ... 35 €
  • Odvolání proti rozhodnutí zahraničního daňového úřadu ... 35 €
  • Žádost o osvobození od německé srážkové daně ... 100 €
  • Žádost o prodloužení lhůty pro osvobození od německé srážkové daně ... 49 €
  • Žádost o německé dětské přídavky kindergeld (max. 2 děti) ... 149 €
  • Kindergeld v kombinaci s daňovým přiznáním ... 110 €

Zjistěte ZDARMA, zda máte nárok na vrácení daní z Německa

Pole označená hvězdičkou (*) je nutné vyplnit.
Vyplňte pole Jméno a příjmení.

Neplatná e-mailová adresa.

Vyplňte pole Text zprávy.

Pokud byste chtěl(a) zjistit, jak vysoká částka se Vám může na německých daních vrátit, pošlete nám Váš naskenovaný výplatní dokument Lohnsteuerbescheinigung za každý rok, který jste v Německu odpracoval(a) a my Vám obratem sdělíme částku, na kterou se budete moci těšit. Přiložení výplatního dokumentu není podmínkou pro odeslání dotazu. Lze přiložit maximálně 3 soubory, maximální povolená kapacita každého nahrávaného souboru je omezena na 2 MB, povolené formáty jsou: jpg, jpeg, png, pdf, rar, zip.

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Zatrhněte pole Souhlas dle GDPR.

Potvrďte, že nejste robot (spam).

4 1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (4 hlasů)

Spolupracujeme s evropskými finančními úřady