fbpx
Vrácení daní z letních brigád

Možná vás to překvapí, ale i při vykonávání krátkodobé práce, jako je například letní brigáda, může vzniknout přeplatek na dani z příjmů, který je možné získat zpět. Nechali jste se zaměstnat v Británii, Německu, Rakousku, Itálii či Nizozemsku? Pracujete na farmě, ve službách, jako au-pair či na jiné brigádnické pozici? Pokud dodržíte několik následujících pravidel, tak s největší pravděpodobností kromě okamžitého prázdninového výdělku získáte i část daní, které za vás odvedl zahraniční zaměstnavatel.

Legální práce, legální vratka

Pokud chcete žádat o vrácení daňového přeplatku, můžete tak učinit, pouze pokud pracujete legálně. V případě ilegálního zaměstnání neoberete o peníze pouze stát, ale především sebe. Nenechte si do toho mluvit, spíš jen dáváme ke zvážení, zda možnost legální práce přece jen i přes nějaké to nezbytné papírování nepředstavuje s ohledem na možnost vrácení daně a uplatnění dalších odpočtů lepší variantu.

Nezbytnost výplatního dokumentu

Jestliže chcete, aby vám byla daň z letní brigády vrácena, vyžádejte si od svého zaměstnavatele po skončení práce výplatní dokument. Na jeho základě vám daňový poradce vyplní daňové přiznání a přeplatek vám bude s největší pravděpodobností vrácen.

Na délce pracovního poměru záleží

Většina lidí si myslí, že pokud pracují v zahraničí jen několik měsíců v roce, přeplatek na dani z příjmů se jich netýká, ale opak je pravdou. Zpětné získání peněz je u krátkodobých pracovních poměrů často mnohem snazší než u těch dlouhodobých. Jestliže studujete, vrácení přeplatku je bezproblémové. Na základě statusu studenta máte nárok na vrácení v plné výši.

Letní brigáda, daňová paráda!

Daň z letní brigády lze snadno získat zpět. Pokud se v této problematice neorientujete, nezoufejte. Užívejte si naplno svůj letní pobyt a nechte si poradit, ať o své peníze zbytečně nepřijdete. Dřina letních měsíců vás příjemně zahřeje v čase předvánočního nakupování.

5 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (3 hlasů)

Spolupracujeme s evropskými finančními úřady